Dugi Otok sala

Kai norisi pabūti gamtoje. Pasidžiaugti nuostabiais ir žmonių neužgultais paplūdimiais. Prie šiltos ir nepaprasto skaidrumo Adrijos jūros. Pasigrožėti mažais miesteliais… galiausiai pailsėti nuo interneto ir kitų kasdieninių dalykų… kai viso to norisi, geriausia važiuoti į salą 🙂 Dugi Otok nuostabi ir kol kas dar nelabai turistinė, bet nepaprasto grožio Kroatijos sala.
Visai netikėtai mes ją atradome prieš 2 metus. Kai planavome kelionę į Kroatiją, norėjom kažko ypatingo ir nenuvalkioto. Mes nemėgstam didelių kurortų ir turistinių pramogų, labiau vertinam atokesnes vietas, tad bedėm pirštu į gana toli nuo žemyninės Kroatijos nutolusią pailgą salą. Tai buvo Dugi Otok (Ilgoji sala). Interneto platybėse sužinojom, kad ji turi nerealiai gražų smėlio paplūdimį Saharun,  tai supratom, kad norim ten 🙂
Saharun paplūdimys
Saharun paplūdimys

Saharun paplūdimys  ten tikrai fantastiškas – vanduo žydras, skaidrus. Ir tikras rojus mažiems vaikams, nes smėlėtas ir negilus.

Be Saharuno, netoliese yra ir visai kitoks, akmenuotas, bet ne mažiau įspūdingas Veli Rat paplūdimys su švyturiu.
Net nežinom, kuris mums labiau patiko, abu skirtingi, abu pustuščiai (buvom birželio mėnesį), abu neabejotinai pirmauja mūsų paplūdimių topuose :). Nuotraukos kalba pačios už save.
Adrijos jūra
Veli Rat paplūdimys
Tarp drybsojimo paplūdimiuose, bandymų pažvejoti,  bandėm patyrinėti ir pačią salą. Nors sala neapgulta turistų, bet turi ne vieną įspūdingą vietą.
bažnyčia
Šv. Peregrino bažnyčia
Telašcica gamtos parkas pranoko lūkesčius. Kažką buvom girdėję apie druskingą ežerą Mir (jezero Mir), apie asiliukus, kurie ten gyvena, ir kurių, beje, nesutikome, bet nemanėm , kad prieisim tokias aukštas uolas ir skardžius.
Gaila, kad tą dieną linojo ir buvo vėsoka, tai nenusimaudėme tame ypatingame ežere. bet už tai palaipiojom per uolas 🙂
IMG_0650
Telaščica parkas
Aplankėme ir kitą salos įžymybę – Strašne Peč stalaktitų olą. Iki olos kalnuose reikėjo ilgai pėdinti vaizdingu taku. Ko vertas vien vaikščiojimas tokiais kalnų keliais – atsiveria vaizdingi peizažai. Patys stalaktitai didelio įspūdžio nepadarė, įdomesnis atrodė gidas, kuris taip išsamiai paskojo apie kiekvieną stalaktitą, ką jame mato ir t.t.
IMG_1050
Kelias į olą
Dugi Otokas mus pakerėjo, gyvenom mažame salos kaimelyje, kurį rinkomės dėl to, kad arti Saharun paplūdimio, ir  nors gyvenom  be interneto, be kavinių, su vienintele maža parduotuvėle užkeltomis kainomis, bet su nepakartojamais vaizdais, su  ramybe, neskubančiais vietiniais ir labai mažai turistų.
IMG_0249
Tai buvo nuostabios atostogos, tikras poilsis nuo civilizacijos saloje 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s