Leba ir Slowinski kopos

Lenkijos pajūryje, tarp Gdansko ir Ščecino yra nedidelis  kurortinis miestelis Leba, garsėjantis Slowinski nacionaliniu parku. pats miestelis, buvęs žvejų kaimas, jaukus, tvarkingas.

Slowinski nacionalinis parkas užima 18 hektarų plotą, ketvirtadalį parko užima miškai. Parkas pavadinimą gavo nuo čia gyvenusių Slovincų (Slowinci) – Kašubų teritorijoje gyvenusios nedidelės tautinės mažumos.

Žymiausias Slowinski parko objektas – 40 m aukštį viršijančios kopos, teigiama, kad jos yra didžiausios smėlio kopos Europoje. Šias „judančias“ ir savo formą nuolatos keičiančias kopas iš vienos pusės skalauja Baltijos jūros, iš kitos – Lebsko ežero bangos. Slowinski kopos yra gana aktyvios – kai kurios jų juda po 10 m per metus.

Pačios kopos nuo Lebos miestelio nutolusios apie 7 km. Automobilį palikti ir pirkti bilietus reikia Rabkoje, kelių namų kaimelyje, kuriame yra didelį mokama automobilių stovįjimo aikštelė ir bilietų kasos. Šalia kasų tenka apsispręsti kaip įveikti likusius 5 km. – pėščiomis, dviračiu, laivu ar elektromobiliu. Kadangi pusiaukėlėje yra lankytinas objektas Raketų bazė, nutarėme iki jos nueiti pėščiomis, o po to jau žiūrįti, kokios bus nuotaikos.

Nuėjome tuos porą kilometrų iki Raketų bazės, kurioje yra kelatas raketų maketų, kitų dalykų, kurie įdomūs besidomintiems II Pasauliniu karu.

Čia ilgai neužtrunkame, ir kadangi vaikai jau pavargo, o dar laukia žygis per pačias kopas, likusiai kelio atkarpai nuo Raketų bazės iki kopų,  perkame bilietus elektromobiliu. Prie kopų nusiauname batus ir klimdami per smėlį kopiame į didelę kopą.

slowinski kopos
Slowinski kopos
slowinski kopos
Slowinski kopos

Kopos atrodo didingai, primena dykumą. Vaikščioti, čiuožinėti nuo kopų ar voliotis jomis galima pažymėtoje teritorijoje, kuri yra pakankamai didelė ir erdvi.

Kopos
Slowinski kopos

Kopomis keliaujame iki Baltijos pajūrio,vaizdai gniaužia kvapą.

Slowinski kopos
Slowinski kopos

Tuomet nutariame pajūriu pėsčiomis kulniuoti iki tarpinio objekto Raketų bazės.

 

O nuo ten jau perkame bilietus į laivą, kuris Lebsko ežeru nuplukdo iki automobilių stovėjimo aikštelės.

Visas šis pasivaikščiojimas užimė pusė dienos, tai tikrai įspūdingas žygis link kopų ir per jas 🙂

Daugiau apie Šiaurės Lenkiją čia.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s