Vilko guolis istorijos mėgėjams

Visi, nors kiek besidomintys Antruoju pasauliniu karu, „Vilko guolyje“ patirs tikrai puikių įspūdžių. Tai istorinis paminklas su giliu praeities šydu, kuris  yra Lenkijos teritorijoje apie 160 km nutolęs nuo Lietuvos, netoli miestelio Ketrzyn, Gerložo girioje.

vilko guolis
Griuvėsiai

Gerložo miškai „Vilko guolio“ statybai pasirinkti neatsitiktinai. Miškai, ežerai, kanalai, pelkės, upės buvo natūralūs apsaugos elementai iš rytų pusės. Be to, miškas buvo iš trijų pusių apsuptas ežerų, nutolęs nuo pagrindinių kelių, o per vidurį buvo nutiesta geležinkelio linija.

Karo metu čia buvo pastatyti 7 sunkiojo tipo bunkeriai saugyklos, kurių sienų storis siekė 8 metrus, o perdangų storis – iki 10 metrų. Buvo pastatyta ir daug vidutinio dydžio bunkerių, kurių perdangų storis siekė 2-3 metrus.

Vilko guolyje kartais apsistodavo nacių lyderis A.Hitleris ir kiti aukšti nacių pareigūnai. 1944 m. liepos 20 d. „Vilko guolyje“ įvyko garsusis pasikėsinimas į A.Hitlerį, atpasakotas filme „Valkirija“.

vilko guolis
Paremti griuvėsiai

Yra trys Hitlerio bunkerių lankymo trasos. Lankymas raudona ir geltona spalvomis pažymėtu taku trunka 50 min., raudonuoju – 70 min., o raudona ir mėlyna spalvomis pažymėtu taku – apie 1,5 valandos. Įlindus į vidų (kai kur galima, jei nėra visiškai užgriuvęs stogas) jausmas nykus , tačiau tai verta pamatyti.

vilko guolis
Vilko guolis

Mes buvome vakare, lankytojų buvo nedaug, iki uždarymo liko tik valanda, tai viską gana greit apėjome pagal nusipirktą planą. bet jei yra noro gilintis, išsamiai apžiūrėti kiekvieną bunkerį, tai reiktų mažiausiai 2 valandų.

Oficialus Vilko guolio puslapis.

Aplankę Vilko guolį, ir pernakvoję kaimo turizmo sodyboje netoliese, sekantį rytą važiavome į Gdanską. Ten praleidę porą dienų, toliau pasirinkome ramesnį poilsį nedideliame lenkijos pajūrio miestelyje Leba, šalia kurio yra įspūdingos, lenkijos dykuma vadinamos Slowinski kopos. Apie Leba ir kopas aprašymas čia 🙂

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s