Netyčia atrastas Boleslavecas

Taigi, išsiruošėm į 2 savaičių pažintinę – poilsinę kelionę po Europą. Maršrutas aprašytas  čia.

Iš Vilniaus išvykstame anksti ryte ir ankstyvame pavalkaryje jau smalsiai žvalgomės po Lenkijos miestuką Boleslavecą (lenk. Bolesławiec, vok. Bunzlau). Tai miestas Lenkijos pietvakariuose prie Bobro upės, Žemutinės Silezijos vaivadijoje. Administracinis Boleslaveco pavieto (Powiat bolesławiecki) centras. Turi 39,6 tūkst. gyventojų.

Rotušės aikštė
Vaizdas pro langą

Jis tebuvo mūsų tarpinis sustojimas, pakeliui į Bavariją. Ieškojome jaukaus miestuko netoli Lenkijos – Vokietijos pasienio ir netoli pagrindinės automagistralės. Šį kartą jautėmės atradę kažką nepaprasto ! . Boleslovecas – tikras mūsų atradimas.

Nebrangią nakvynę radome pačiame centre, su langais į nuostabią rotušės aikštę. Apartamentų nuoroda čia. Pro langą atsivėrė miestelio puošmena- spalvinga Rotušės aikštė.

Miestelio jaukumas, aikštės spalvingumas ir gražumas net pranoko mūsų lūkesčius!

Boleslavecas
Rotušės aikštė

Rotušės aikštė apsupta vokišką architektūrą primenančiais spalvingais namais, pilna spalvingų gėlių, suoliukų, yra netgi šokantys fontanai!. Šalia stovi sena jauki šv. Marijos bažnyčia.

Šiame miestuke radome ir parką, tvenkinius su fontanais, ir dideles žaidimų aikšteles. Puiki vieta tarpiniam sustojimui vykstant į Vokietiją, o ypač su vaikais 🙂

IMG_4792.jpg
šv. Marijos bažnyčia

Boleslavecas dar vadinamas „Keramikos miestu“ dėl senų puodininkystės tradicijų, nuo seno prigijusių šiame mieste. Jau savo apartamentuose pamatėme nuostabios jų keramikos servizą.

Lenkiška keramika
Boleslaveco keramika

Išsiklausinėjome, kur galima nusipirkti, ir sekantį rytą prieš išvykstant į Bavariją, nuvažiavome į keramikos parduotuvę. Akys raibsta nuo raštų įvairovės. Visko norisi… neapleidžia jausmas, kad reiks ten sugrįžti kitos kelionės metu.

Kelione su vaikais
Boleslaveco fontanai

 

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s