Karališkasis Konigssee ežeras

Visas kelionės maršrutas aprašytas Euroturas 2017

Taigi, įsikuriame bavariškame kempinge netoli Berchtesgadeno. Sekančią dieną buvome tiksliai susiplanavę – pradžiai pasiplaukiojam laiveliu Kenigzės (Konigssee) ežeru, po to važiuojam į erelio lizdą, po to dar kažką…

Taip jau gavosi, kad Konigssee su šalia esančiu Obersee užbūrė savo grožiu ir jis mums užėmė beveik visą dieną!

Kalnų ežeras
Obersee

Konigssee (Karališkasis) – švariausias Vokietijos ežeras, net 600 m virš jūros lygio. 1909 m. ežere buvo įdiegtas  motorinis laivynas, iki šių dienų tebenaudoja tik elektros energiją. Dabar Kenigzės “baltai-žydrąjį laivyną” sudaro 70-80 metų senumo elektriniai laivai, talpinantys nuo 25 iki 93 turistų. Paplaukioti Konigssee yra būtina, nes kitaip jo grožio nepamatysi – jokių kitų apvažiavimo kelių nėra.

Ežeras nuo mūsų kempingo visai netoliese, iki gyvenvietės Schonau am Konigssee važiuoti reikia apie 15 km.  Atvykus ir prisiparkavus didelėje stovėjimo aikštelėje, pasitinka ilgiausios eilės prie kasų, juk rugpjūtis! Stovėjimas kepinant saulei  labai vargina, stovime pasikeisdami apie 1,5 valandos.

Konigssee
Žmonių minios prie kasų

Bilietai yra 2 rūšių –  iki šv. Bartalomėjaus bažnyčios kažkur pusiaukelėje, ir iki galutinio taško Saleto. Įsigijus bilietą iki galinės stotelės, galima išlipti ir tarpinėje.

Konigssee
Plaukimo maršrutai

Nusipirkame bilietus, kur užrašytas mūsų laivo numeris ir išvykimo laikas. Sezono metu laivai išplaukia kas pusvalandį nuo 7.50 val., o paskutinis sugrįžta 19.20 val.

Kol laukiame laivo, apžiūrime įspūdingus  laivų garažus:

Laivų garažai
Konigssee

Palukiant gėrimės ežero vaizdais, vienas iš laivo kapitonų visą kelią pasakoja apie matomus vaiozdus, tiesa vokiškai.

Konigssee
Pro laivo langą

Ežerą supa kalnai, vaizdas fantastiškas ir jokiais žodžiais nesakomas. Plaukiant laivu, priartėjama prie “Aidų sienos” – stulbinanti akustika aidą atkartoja net 7 kartus. Laivas sustoja ir kapitonas patrimituoja. Garsas ir aidas nenusakomai užburiantys!

Sustojame tarpinėje stotelėje prie šv. Baltramiejaus bažnyčios, kuri   pastatyta XVII amžiuje. Išlipus čia būtų ką veikti – yra daugybė pasivaikščiojimo takų. Daug žmonių išlipa, bet mes tęsiame kelionę iki galinės stotelės. Bažnyčia pasigrožime iš laivo:

Konigssee
šv. Balramiejaus bažnyčia

Štai taip atrodo šie elektriniai  laiveliai:

Konigssee
Laiveliai Konigssee

O čia galutinis taškas Saleto:

Konigssee
Saleto

Išlipus pasitinka informaciniai stendai, kuriuose nurodyti visi maršrutai, jų ilgis kilometrais ir valandomis. Kadangi labai karšta, nutariame nueiti tik iki Obersee ežeriuko ir jame nusimaudyti, kad or koks šaltas vanduo būtų.

skaidrus vanduo
Obersee

Vanduo stebina neįtikėtinu skaidrumu… Nors ir labai šaltas, bet maudomės, negalime atsispirti pagundai tokią karštą dieną 🙂

Daugiau informacijos ir pasiplaukiojimo kainas galima rasti čia.

Kita diena numatyta Erelio lizdo šturmui 🙂

Obersee

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s