Mocarto miestas Zalcburgas

Gražuolį Zalcburgą (vok. Salzburg)  pamatėme visokį – ir merkiamą stipraus lietaus, ir nušviestą auksiniais vakarėjančios saulės spinduliais.

Tai vienas gražiausių mūsų matytų miestų, toks stilingas ir jaukus, stovi šalia Alpių, dar vadinamas “Vartais į Alpes“. O pavadinimas Salzburg, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „druskos pilis“.

IMG_5686

Pirmas objektas, kurį nutariame aplankyti Zalcburge – Mirabelo rūmai  (Mirabel Platz).

Tai labai graži vieta, su gražia savo istorija.  Šiuo metu rūmuose įsikūrusi miesto valdžia. Juos supa garsieji Mirabelo sodai, tikras sodininkystės šedevras, kuriame puikuojasi Pegaso fontanas ir jį supančios keturios statulos, simbolizuojančios ugnį, žemę, orą, vandenį. Į rūmus neužsukam, apžiūrime garsiuosius fontanus ir juose plaukiojančius milžiniškus erškeštus.

Zalcburgo senamiesčio ašis – tai žavi Getreidegasse gatvelė, kurią puošia gausybė įspūdingų, viduramžių stiliumi pagamintų iškabų. Nors lietus vis dar linoja, gatvė pilna turistų. Ypač jų daug prie Mocarto gimimo namo Mozarts Geburtshaus.

Zalcburgas garsėja įspūdinga baroko architektūra, o senamiesčio puošmena – ant kalvos išdidžiai baltuojanti Zalcburgo tvirtovė, Festung Hohensalzburg.

IMG_5610
Zalcburgo tvirtovė

Ši tvirtovė buvo įkurta 11 a. Norint į ją patekti tenka kopti gana stačiu šlaitu. Tačiau susimokėjus kelis eurus galima pasikelti ir funikulieriumi. Apsisprendžiame geriau užkopti tuo stačiu šlaitu, nusiperkame bilietus ir lėtai apžiūrime menes ir ekspozicijas, taip pat pasigrožime miesto panorama, atsiveriančia nuo pilies sienų.

IMG_5671
Zalcburgo panorama
IMG_5663 (1)
Zalcburgo panorama

Beklaidžiojant painiais tvirtovės labirintais, nepastebimai pagerėjo oras, nušvito saulė, tad dar nutariame aplankyti Helbruno rūmų parką, garsėjantį žaismingais ir netikėtai ištrykštančiais fontanais.

Parke daug žydinčių gėlių, meniškai iškarpytų krūmų ir medžių bei fontanų.

Nors dangus prasigiedrijo ir taip norisi pasėdėti parke ant suoliuko, ilgai neužtrunkame, nes norime pamatyti gražųjį bavarišką miestuką Berchtesgadeną. Nors gyvenome kempinge visai šalia jo, bet jo aplankyti per kelias dienas nespėjome, pasilikome paskutinei dienai 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s