Gardos ežero žavesys

Italija visus vilioja savo kalnais, jūra, jaukiais miesteliais ir didesniais miestais, ir žinoma, skaniu maistu bei vynu 🙂

Norėjome nors trumpam pamatyti Gardos ežerą,  didžiausią ir populiariausią Italijoje. Jis yra Šiaurės Italijos kalnuose, ir palyginus netoli nuo Bavarijos, kurioje praleidome įspūdingas 4 dienas kempinge.

Pagal planą, Gardos ežeras – sekanti  kelionės po Europą  vieta, kurioje turėjome porą dienų pabūti.

Taigi, kadangi Bavarijoje gyvenome kempinge, tenka susipakuoti palapinę ir kitus reikmenis kol nelija ir leistis į kelią link Italijos.

IMG_5819
Gardos ežeras

Kelias nėra labai ilgas, apie 400 km, bet … planuodami neįvertinome ir nepaskaičiavome, kad rugpjūčio mėnesį, ir dar šeštadienio rytą, pusė Vokietijos važiuoja į tą pačią pusę kaip ir mes. Užsikišusios autostrados, milžiniškos eilės degalinėse prie tualetų sąlygojo tai, kad 400 kilometrų važiavome 8 valandas!

Jau matydami mūsų ežerą, dar ilgai stovėjome nesibaigiančiuose kamščiuose:

IMG_5815
Kamščiai

Ežeras yra visiškoje kalnų bei vešlios augmenijos apsuptyje. Keliaudami link miestelio Gargnano,  žavimės ne tik nepaprasto grožio gamta, bet ir mažais bei žaviais miesteliais, kuriuos puošia siauros gatvelės bei mielos kavinukės ir parduotuvėlės.

IMG_6029
Gardos pakrantė

Kelias tikrai įspūdingas, su įvairiais tuneliais ir tuneliukais:

Nereikia nė sakyti, kad kelionė labai išvargino. Galiausiai atvykę į miestuką Gargnano, dar turime nemažą kelio atkarpą kilti į statų kalną, nes mūsų užsakyti apartamentai kalnuose, su įspūdinga terasa, kurioje galima grožėtis atsiveriančiu pasakišku ežero vaizdu.

IMG_5889
Gardos panorama

Šeimyninis viešbutukas labai jaukus, tvarkingas, jo nuoroda čia.  nereikia kažkur kitur ieškoti, kur pavalgyti, nes viešbučio restoranėlis siųlo įvairių itališkų patiekalų.  Sėdime iki vėlumos, net  pasigrožime naktiniu vaizdu bei žvaigždėmis 🙂

IMG_5849
Garda naktį

Sekančią dieną skiriame maudynėms. Ežeras didelis, todėl iš pradžių buvo bangos kaip jūroje, vėliau aprimo. Po intensyvių pažintinių maršrutų, pagaliau galime pasimėgauti tinginio diena. Vanduo žymiai šiltesnis nei Bavarijos ežeruose…

IMG_5974
Gardos ežeras

Pernakvoję 2 naktis mūsų mielam viešbutuke, ryte dar nusimaudome garsiame Gargnano paplūdimyje “Spiaggia Fontanella Gargnano”, kuris patiko tuo, kad pakrantėje auga alyvmedžių parkelis, dėl to nuo kaitros galima slėptis pavėsyje. Vanduo nerealiai skaidrus , o kalnų vaizdai fone užgniaužia kvapą 🙂

IMG_6042
Gardos ežeras

Paskutinį kartą nusimaudę, toliau išvykstame į kelionę, pakeliui pravažiuodami pro Gardos pakrantės miestelius. Mūsų pažintis su ežeru buvo visai trumpa, tik tarpinis sustojimas tarp Bavarijos kalnų ir Adrijos jūros.

Tolesnis mūsų tikslas – Venecija. Dėl didelio karščio, turime minčių ją praleisti, bet ji visiškai pakeliui važiuojant į Kroatiją, todėl vistik nusprendžiame trumpam užsukti.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s